m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

 

Ojczyzna – to miejsce, gdzie urodziliśmy się, wychowaliśmy, mieszkamy, uczymy się i pracujemy.  Aby ją kochać, doceniać jej walory, należy także znać jej przeszłość.  Każda ważna rocznica historyczna jest okazją, aby uczyć dzieci historii naszego kraju.  Niekoniecznie na lekcjach historii, języka polskiego czy zajęciach z wychowawcą – wieczorki, apele, wycieczki są chyba ciekawszą metodą na to, aby zapamiętać ważne wydarzenia.

Dlatego piątego maja w Szkole Podstawowej w Bąkowicach odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi aktorzy z klasy II, IV, V i VI w obrazowy sposób przedstawili okoliczności powstania Konstytucji i jej główne założenia. Apel wzbogaciła piękna recytacja wierszy związanych z Ojczyzną.

Posumowaniem tego wydarzenia niech będą słowa narratora: „Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.”

Aneta Garkut

 

wstecz